بر طبق توافقنامه های موجود در این سامانه، سبتا متعهد می شود که به حریم خصوصی کاربران خود احترام بگذارد. در ادامه برخی از این موارد را شرح می دهیم .

ما هرگز بدون اجازه از خودتان، دست به افشای اطلاعات خصوصی و فردی شما نخواهیم زد، مگر اینکه به موجب قانون توجیهی برای این کار وجود داشته باشد.

ما چه اطلاعاتی را جمع آوری می نماییم؟

زمانیکه شما هر سایتی را مشاهده می کنید، اطلاعات معینی از شما به طور اتوماتیک جمع آوری می شود. ما نیز به ازای هر بیننده سامانه، بصورت اتوماتیک اطلاعاتی درباره کامپیوتر فرد و بازدید او از سایت و زمان آن جمع آوری کرده و ذخیره می نماییم:
1-اطلاعاتی درباره آدرس IP کامپیوتر شما ( آدرسIP عددی است که بطور اتوماتیک زمانی که شما وارد شبکه وب می شوید به کامپیوتر شما تخصیص داده می شود. )
2-آدرس اینترنتی سایتی که از طریق آن وارد سایت ما شده اید. ( برای مثال www.google.com )
تاریخ و زمانی که شما وارد سایت ما می شوید و مدت زمانی که در سایت هستید.
3-نام و نسخه سیستم عامل و مرورگر اینترنتی کامپیوتر شما. به عنوان مثال Windows 7/IE 11 ( این اطلاعات به طور اتوماتیک بوسیله کامپیوتر شما منتقل می شود. )
4-صفحاتی از سایت که شما آنها را مشاهده می کنید.

چنانچه وارد سایت ما شوید، صفحاتی را بخوانید یا سرویسی را استفاده نمایید، اینها اطلاعاتی هستند که جمع آوری می کنیم. ما از این اطلاعات استفاده می نماییم که تعداد بینندگان سامانه را در بخش های مختلف مشخص کنیم و کمک می کند که سایتمان را برای بینندگان آن هر چه مفید تر نماییم. برای مثال از اطلاعات مرورگر اینترنتی به این منظور استفاده می کنیم که سایتمان را به گونه ای طراحی نماییم که تعداد افراد بیشتری بتوانند صفحات سایت را به درستی مشاهده نمایند.

زمانیکه شما وارد سایت ما می شوید، اطلاعاتی غیر از اینهایی که گفته شد از شما جمع آوری و ذخیره نمی نماییم، مگر اعضای اتاق ها که اطلاعات مربوط به اتاق های خودر را برای نمایش به عموم و معرفی کسب و کار خود ثبت کرده و سایر اطلاعات به صورت کاملا حفاظت شده جمع آوری می شود

کوکی ها

کوکی ها فایل های کوچکی می باشند که سایت هایی که از آنها بازدید می کنید بر روی کامپیوترتان ذخیره می کنند. کوکی ها در واقع فایل های ارتباطی بین سرور و کامپیوتر شما می باشند که از نظر امنیتی برای کامپیوتر شما کاملا بی خطر می باشند.
بنابر خصوصیت زبانهای برنامه نویسی تحت وب در استفاده از کوکی ها، اگر شما این گزینه را در مرورگر اینترنتی خود غیر فعال کرده باشید امکان استفاده از برخی از سرویس های سبتا وجود ندارد لذا در هنگام استفاده از سبتا وضعیت کوکی های خود را در حالت فعال قرار دهید .

هدف از جمع آوری  اطلاعات در سبتا چیست؟

سبتا  هیچ یک از اطلاعات فردی و شخصی کاربران خود را افشا نمی کند و همچنین آنها را به شخص و یا اشخاص ثالثی منتقل نمی کند مگر اینکه به موجب قانون و یا حکم قانونی باشد. سبتا دارای دو بخش اطلاعاتی : 1 - اطلاعات مربوط به اتاق کاربران 2- اطلاعات مربوط به نمایه کاربری اعضا  می باشد که بخش اول برای معرفی کسب و کار اعضا می باشد و برای عموم بازدید کنندگان در دسترس است و بخش دوم نمایه کاربری که توسط لایه های امنیتی ما حفاظت می شود.

ما اطلاعات جمع اوری شده را برای ارتباط بین اعضا و معرفی خدمات و کسب و کار آنها و ارائه خدمات خود به اعضا استفاده می نماییم. 

اطلاعات اتاق کاربران

زمانیکه شما اطلاعات اتاقی را مشاهده می نمایید ، چنانچه از نظر شما اطلاعات نا معتبر است،اگر شما اعتراضی نسبت به این اطلاعات دارید ، می توانید با ما به آدرس info@sebta.ir تماس داشته باشید. مطمئن باشید که آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ می ماند و ما آنرا بدون اجازه خودتان ( مگر به موجب قانون ) فاش نخواهیم کرد.

تغییرات در سیاست های سایت

سبتا امکان دارد برای  بهبود و یا تغییر خدمات و سرویس های خود ، سیاست های مربوطه را تغییر و یا ویرایش نماید لذا ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که هر چند وقت یکبار این صفحه را مطالعه کنید تا از تغییرات احتمالی سیاست های ما آگاه شوید. چنانچه هر سوالی درباره قوانین و سیاست های سامانه بازرگانی و تجارت ایرانیان دارید  می توانید آنرا با ما به آدرس info@sebta.ir در میان بگذارید.